Lakiery i oleje do parkietu. Cyklinowanie podłogi. Jak wygląda to u nas w firmie.

Do napisania poniższego tekstu zainspirowało mnie mnóstwo przeprowadzonych rozmów z klientami, którzy nie są do końca świadomi co oznacza “cyklinowanie parkietów, desek podłogowych”. Dzwoniąc do wykonawcy, naturalnie pytamy o cenę. Jest to pierwsze zasadnicze pytanie, które stawiamy podczas rozmowy telefonicznej. Szanowny Kliencie, musisz mieć świadomość, że jest “cyklinowanie parkietu” i jest “cyklinowanie parkietu”. To samo słowo, ale pod tym słowem kryją się zupełnie różne formy wykonania usługi, a co za tym idzie – efektu końcowego. Już wyjaśniam.
Cyklinowanie i montaż podłóg drewnianych Kalisz - OHRPOL
Montaż i cyklinowanie podłóg drewnianych - OHRPOL
Montaż i cyklinowanie podłóg drewnianych realizacje sala gimnastyczna- OHRPOL
Montaż i cyklinowanie podłóg drewnianych - OHRPOL

Proces renowacji podłogi drewnianej – cyklinowanie jest procesem wieloetapowym, wymagającym od wykonawcy wprawy oraz znajomości sprzętu, materiału, który poddawany jest renowacji, chemii na jakiej pracuje itp. Dla jednego wykonawcy cyklinowanie podłogi oznacza: szlifowanie starego parkietu papierem ściernym o gradacji 40, później 80, szpachlowanie i lakierowanie. Dla mojej firmy, cyklinowanie parkietu, podłogi oznacza: szlifowanie starego parkietu papierem ściernym o gradacji 24 lub 36, następnie 40, następnie 60, następnie 80, następnie 100, szpachlowanie, dogładzanie po szpachlowaniu Speedtronic, lakierowanie, bądź olejowanie, barwienie, co tam sobie wymyślimy, uzgodnimy. Lakiery na których pracujemy kupisz tu. Oleje na których pracujemy kupisz tu.

Mam nadzieję, że od razu widać różnicę w zaangażowaniu, w ilości czasu i materiału, który jest potrzebny do prawidłowego wykonania usługi, którą Państwo, jak każdy, chce mieć wykonaną jak najlepiej. Gdybyśmy wykonali jeden pokój wg systemu pierwszego wykonawcy, a drugi pokój wg systemu drugiego, który używamy standardowo w naszej firmie, zapewniam, że mieszkać będziecie chcieli w tym drugim pokoju. Różnica jakościowa będzie widoczna. Jako osoby zlecające usługę, różne mamy wymagania. Jeden Klient będzie zadowolony, że podłoga się świeci nowym lakierem. Nieważne, że pod tą świecącą powłoką lakieru będą widoczne niedocyklinowania starego parkietu, brud, zagłębienia, przycięcia parkietu od złego wyszlifowania, braki w szpachlowaniu, niedomalowania, włosy zatopione w lakierze, widoczne ślady po malowaniu wałkiem, ale WAŻNE, ŻE SIĘ ŚWIECI. Drugi Klient, mający świadomość dobrze wykonanej pracy, nie zaakceptuje powyższego wykonania. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć czego oczekuje i ile chce zapłacić. Znam kilka przypadków, w których wykonawca, za tak miernie wykonaną usługę, “wziął” więcej pieniędzy, niż byście Państwo zapłacili w naszej firmie.

Nasze prace wykonujemy starannie, wykorzystując bogate doświadczenie zdobyte na wielu budowach i szkoleniach. Jeżeli na budowie pojawiają się nieprzewidziane okoliczności, to nasza wiedza techniczna i praktyczna, oraz szerokie znajomości w Polsce i za granicą pozwalają nam zakończyć realizację z sukcesem. Jesteśmy ludźmi, którzy z pasją podchodzą do tego co robimy i w jaki sposób to robimy. Nasza pasja, rzetelność i doświadczenie przekłada się na jakość wykonywanych przez nas usług oraz pełne zadowolenie naszych klientów.

OHRPOL, 2021 © All Rights Reserved